THUNDERBIRD LT

TRIUMPH THUNDERBIRD LT

Farebné prevedenia:

Jet Black – čierna:

18 250,-EUR

Lava Red/Phantom Black

červená/čierna:

18 250,-EUR

Crystal White/Phantom Black

– biela/čierna:

18 250,-EUR

Thunderbird LT

  • Nový model
  • Flexibilný 1699ccm paralelný dvojvalec poskytuje široký rozsah krútiaceho momentu k zníženiu potreby častého radenia a optimálne jazdné vlastnosti na dialnici
  • Ultra široké špicové kolesá s  prvými bielymi radiálnymi pneumatikami na bokoch na svete
  • Krytá vidla, rýchle odnímatelné plexi, odnímatelné kožené tašky a hlboké “custom” blatníky
  • Vylepšená ergonomika zahrňujúca dvojvrstvé sedlo s bedernou opierkou
  • Dvojročná záruka bez ohľadu na počet prejdených kilometrov

Thunderbird LT

Nový 2014 Triumph Thunderbird LT (Light Touring) bol navrhnutý tak, aby každá jazda bola životným zážitkom s dostatkom sily a štýlom pre nové dobrodružstvá, kde naplno pocítíš bezstarostné vibrácie prémiového klasického cestovného cruiseru.Položky, ktoré prichádzajú s LTéčkom v standarde zahŕňajú pár demontovatelných kožených tašiek, prídavné bodové svetlá a svetovo prvé radiálne pneumatiky s bielými bokmi na širokých špicových ráfikoch. Ergonomika se vyznačuje kompletne prestavaným sedlom s väčšou vrstvou peny a bedernou  opierkou pre maximálne pohodlie za súčasne nízkej výšky sedla pre jazdcov všetkých veľkostí.Tieto znaky sú doplnkom k charizmatickému paralelnému dvojvalcu a špičkovému šasi, ktoré podtrhuje záväzok Triumphu navrhovať stroje s excelentnými jazdnými vlastnosťami a ovládatelnosťou.Či už ste skúsený alebo neskúsený jazdec, s akýmkoľvek jazdným štýlom, budete se na LT cítiť v pohode a užívať si jazdu kludne aj  tisíce a tisíce kilometrov.

Hybnou silou v srdci nového LT je svetovo najväčší motocyklový paralelný dvojvalec, ktorý taktiež nájdete v Thunderbirde Storm a ktorý vychádza z pôvodného Thunderbirdu 1600.Poháňaný dvoma obrovskými kovanými piestmi a vybavený 8 ventilmi dodává motor s rozvodom DOHC a zápalným intervalom 270 stupňov skvelý výkon 94PS pri 5400rpm a obrovský krútiaci moment 151Nm při 3550rpm a tým dodává tomuto motocyklu pulzujúcí charakter veľkobjemového paralelného dvojvalca, ideálny pre pohon LT na dlhé vzdialenosti.Či už  pri jazde medzi kontinentmi alebo len pri nedelnom výjazde, nádherný potenciál motoru je vybavený progresivným plynom, vysoko presnou spalovacou mapou, špičkovými sekvenčnými vstrekovačmi, šesťstupňovou prevodovkou a remeňom sekundárneho prevodu pre dlhú životnosť a nízku údržbu.Zatiaľčo výkon motora uľahčuje cestovanie, stojí jeho vzhľad taktiež za povšimnutie. Nápadné rebrovanie zdôrazňuje osobitý tvar paralelného dvojvalca, zatiaľčo jeho chromované kryty sú v kontraste s jeho čiernými valcami a kľukovou skriňou. Dvojica širokých a výrazne roztvorených výfukov dominuje predným trom štvrtinám motocykla a klasický vzhľad podtrhujú tela plynu v jednej línii so zvodmi výfukov.A jak je to so zvukom LTéčka? Výfukové koncovky sú kónické a tri-oválne s pekným vzhľadom a taktiež  poriadnym zvukom. Vedľa  motora je taktiež silná vizuálna príťažlivosť dotiahnutá množstvom tradičných detailov, tak ako se pre klasický cestovný cruiser patrí. Zoznam prémiových detailov zahŕňa široké chromované ozdoby na hlbokých blatníkoch, chromované detaily okolo plexi a okuliarov, predný svetlomet a prídavné bodové svetlá, masívne špicové kolesá, odznaky nádrže, biele lemovanie okolo sedla, zadné smerovky v štýle 1930 Art Deco, LED koncové svetlo a dve ručne malované linky na dvojfarebnej nádrži a blatníkoch.

Ešte jeden detail stojí za zmienku a to sú pneumatiky s bielými bokmi, ktoré zaručene prilákajú oko okoloidúcích. Nespokojní s nižšou funkčnosťou štandardných diagonálnych pneumatík s bielými stenami oslovili  inžinieri  Triumphu britského výrobcu pneumatík Avon, s ktorým vyvinuli svetovo prvé radiálne pneumatiky s bielými bokmi. Thunderbird LT zostáva verný všetkým základnym hodnotám Triumphu, a to hlavne vďaka perfektnému ovládaniu vo všetkých situaciach. Výsledkom poctivého vývoja geometrie je ľahké neutrálne riadenie, agilita v nízkých rýchlostiach a stabilita ve všetkých rýchlostiach a za akýchkoľvek podmienok. V kombinácii s veľkou mierou ovládatelnosti je tento motocykel určený pre kohokoľvek.

Oceľový trubkový rám, oceľová kývna vidla, optimalizovaný závlek predného kolesa a rázvor udržujú konzistentné, predvídatelné charakteristiky riadenia a zároveň dovoľujú osadiť stroj širokými pneumatikami 150/80 16 vpredu a 180/70 16 vzadu na špicových ráfikoch pre dramatický vzhľad. Krytá 47mm vidla Showa a dvojité 5 stupňové nastavenie predpätia zadných tlmiacich jednotiek Showa poskytujú excelentnú spätnú väzbu s dobrým ovládáním i na tom najdrsnejšom povrchu. Pri zapnutom ABS štvorpiestikové brzdiče Nissin na 310mm plávajúcích kotúčoch vpredu a jeden brzdič Brembo a 310mm kotúč vzadu poskytujú senzitívny, avšak silný brzdný účinok za všetkých podmienok.

Pretože bol postavený na dlhé vzdialenosti, bola špeciálna pozornosť venovaná jazdnej pozícii jazdca a aerodynamike, aby se cítil sviežo a odpočinuto i po dlhej ceste. Dvojitá pena v sedle jazdca a spolujazdca je mäkká hneď po prvom usadnutí, avšak s dostatočne tuhou kompresiou pre pohodlnú jazdu. Sedadlo jazdca je taktiež špeciálne tvarované rozšírením po stranách a bedernou opierkou k maximálnemu komfortu aj po celodennej jazde. Sedlo spolujezdca bolo taktiež vyrobené z dvoch vrstiev peny, aj spolujazdec si užije rovnakého komfortu ako jazdec. Krycí materiál se vyznačuje určitou elasticitou, ktorá umožňuje ideálny tvar pri kompresii sedla. LT taktiež prichádza s čelným plexi vyrobeným zo 4,5 mm hrubého viacvrstvového polykarbonátu – navrhnutého pre minimalizáciu klepania a vibrácií. Plexi štít je pevne pripevnený pružinovými držiakmi a pri odomknutí môže byť odmontovaný   v priebehu sekúnd čím sa zabezpečí zmena vzhľadu a pocitu z motocykla.

Vysoko kvalitné stupačky jazdca s platňami  a aj  spolujazdca sú vyrobené z chromovaného vysokotlakého hliníkového odliatku osadeného protišmykovými vymenitelnými doštičkami a nastavitelnou radiacou pákou “päta – špička”. Riadidlá sú ľahko vyvýšené a naklonené späť cez nádrž pre klasický vzhľad custom cruiseru, Riadidlá sú vo veľmi príjemnom uhle. Káble sú vedené vnútrajškom riadidiel pre čistý vzhľad.

Klasický cestovný cruiser musí mať vysoko kvalitné tašky. LTéčko taktiež prichádza s vysoko kvalitnými koženými taškami v štandardnej výbave. Plne vybavenie pre cestovanie obsahuje kovové pracky, vodotesný vnútrajšok s ručným držiakom pre prenášanie, vodotesnú tašku na dokumenty a peňaženku a prípravu pre 12V zásuvku na el. príslušenstvo.Ďaľšou praktickou vecou je kódovaný kľúč s imobilizér motora, samovypínateľné smerovky, veľká 22 litrová nádrž s prístrojovou doskou zahŕňa klasický analogový tachometer, palivomer s LCD displejom zobrazujúcím dojazd na zostávajúce palivo v nádrži, dve denné počítadla, počítadlo prejdených kilometrov a hodiny. To všetko je ľahko ovládatelné tlačidlom na riadidlách.

Farebné kombinácie

  • Caspian Blue / Crystal White
  • Lava Red / Phantom Black

Príslušenstvo a záruka

To, čo je na Thunderbirde LT také veľmi príťažlivé, je možnosť si motorku upraviť celou škálou originálneho príslušenstva Triumph podľa osobného vkusu jazdca.

Ako na všetky motocykle Triumph sa aj na tento vzťahuje dvojročná záruka bez ohľadu na množstvo prejdených kilometrov.

Farebné prevedenia:

 

Jet Black

STORM_PG-Jet-Black

Lava Red / Phantom Black

BONEVILLET100_PGCX-Jet-Black-Cranberry-Red

Crystal White / Phantom Black

LT_NWPG-Chrystal-White-Phantom-Black

Typ motora Radový dvojvalec,270º zapalovací interval
Rozvod DOHC
Objem motora 1699
Kompresný pomer 9.7:1
Vŕtanie 107.1 x 94.3mm
Výkon 86PS / 94bhp / 63kW pri 4 850 ot./min.
Krútiaci moment 151Nm / 108ft.lbf @ 2 750 ot./min.
Chladenie Kvapalinou
Zapaľovanie / Prívod paliva Viacbodové sekvenčné elektronické vstrekovanie
Spojka Viaclamelová v olejovom kúpeli
Prevodovka Šesťrýchlostná
Sekundárny prevod Ozubený remeň
Rozmery
Rázvor 1615mm
Dĺžka 2340mm
Výška 1390mm
Šírka 880mm
Výška sedla 700mm
Uhol riadenia 23,1º
Hmotnosť suchá 308kg
Objem nádrže 22 l
Podvozok
Rám Dvojitý z trubkovej ocele
Hlava riadenia / Kyvka Dvojramenná, ocelová
Predné tlmenie Showa vidlica
Priemer 47mm
Zdvih 120mm
Zadné tlmenie Showa chromovaná pružiaca jednotka, päťstupňové nastavenie
Zdvih 95mm
Brzdy
Predná Dvojkotúčová, 310 mm ,štvorpiestové brzdiče (s ABS)
Zadná Jednokotúčová, priemer 310mm, dvojpiestové plávajúce brzdiče Brembo, ABS
Disky Ľahká liatina, predný 3,50″ x 19″, zadný 6,00″ x 17″
Pneumatiky predná 120/70-R 19, zadná 200/50-R 17

Video

Vaše meno priezvisko/názov firmy (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Firma/FO/Súkromná osoba (vyberte)

Úver/Leasing/tretiny (vyberte)

Doba splácania (vyberte)

Akontácia (vyberte)

Poistenie PZP (vyberte)
ÁnoNie

Poistenie KASKO (vyberte)
ÁnoNie

Ak chcete urýchliť schvaľovanie priložte scan OP a VP

Predmet

Doplnujúce informácie

Potvrdte, že ste človek

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Potvrdte, že ste človek

Farebné kombinácie

BF-THUNDERBIRD-LT-BASE-RHS-CDPRMY16_Thunderbird-LT_NWPR_rhs  BF_THUNDERBIRD_LT_PG_RHS

Motocykle-doplnky

doplnky9

Oblečenie

doplnky7

TRIUMPH financovanie

doplnky3

Skušobná jazda

skusob